Начало / Последни новини / Владимир Петков и ТТС Рурщад най-после с победа в Германия

Владимир Петков и ТТС Рурщад най-после с победа в Германия

Плевенчанинът Владимир Петков и отбора му ТТС Рурщад /Херне/ спечелиха първата си победа за тази година в мъжката Трета Северна Бундеслига на Германия по тенис на маса. Сториха го при гостуването си на ТТС 1957 Лампертайм с 6:2 в среща от 14-ия кръг на първенството. Основната причина за подема е завръщането в състава на първата ракета Койо Канамицу, който отсъстваше от началото на годината заради участие в лагери и турнири. Петков изигра две срещи, които спечели. В първата на двойки заедно с Йохан Хагберг не дадоха шанс на тандема Матиас Руперт/Томас Керн – 3:0. Първите две части взеха с лекота – 11:5 и 11:6. Оспорван бе третия гейм, в който успеха дойде след 15:13. В индивидуалната битка възпитаника на СКТМ Тетрон бе категоричен срещу Керн 3:0, като съперника му записа 8, 5 и 9 точки в трите части. В последната си среща Владко трябваше да играе с Руперт, но от този двубой нямаше нужда, тъй като селекцията от Херне вече си бе осигурила отборната победа. Изненадваща загуба – 0:3 в другия мач на двойки за Канамицу и Урош Гордич от тандема на съперника Андраш Туроцки/Андрей Путунтица. Другото поражение за ТТС Рурщад бе със същия резултат на Гордич от Туроцки. Макар и трудно сърбина все пак успя да запише успех, надигравайки с 3:2 Путунтица. В останалите битки Канамицу се справи с Путунтица /3:0/ и Туроцки /3:2/. Хагберг пък не даде гейм на Руперт. Подобно на българина и той не игра последната си среща /с Керн/, тъй като отбора му вече бе победител в мача. След този успех ТТС Рурщад е четвърти в класирането с 6 победи, 3 равенства и 5 загуби.