Начало / Последни новини / Владимир Петков и Даниел Станчев с втора победа в Германия

Владимир Петков и Даниел Станчев с втора победа в Германия

ТТС Лантенбах /Гумерсбах/ с плевенчаните Владимир Петков и Даниел Станчев взе втора победа в мъжката Oberliga Herren NRW /четвърта дивизия/ на Германия по тенис на маса. В четвъртия кръг възпитаниците на СКТМ Тетрон и съотборниците им надвиха гостуващия TTC Инделанд Юлих II с 9:5.

Лидерът на тима Петков изигра три срещи от които спечели две. Станчев /шеста ракета/ загуби и двата си мача.

Плевенчаните започнаха участието си с двубои на двойки. Владко и партньорът му Николай Солаков отстъпиха в оспорвана битка срещу тандема на съперника – Йонас Хамерс/Мохамед Емин Акар – 2:3. На сингъл Петков не даде шанс на Хамерс и Маркус Кнобен, побеждавайки ги с по 3:0.

Даниел и Хендрик Щьок отстъпиха – 1:3 на двойката Марк Преус/Рогер Албрехт. Станчев не успя и в индивидуалната надпревара срещу Акар – 0:3. От двубоя на плевенчанина с Албрехт нямаше нужда, защото състава от Гумерсбах вече си беше осигурил отборната победа.

Борис Розенберг и Владимир Рупс спечелиха и трите си срещи за ТТС Лантенбах.