Начало / Последни новини / ВК Спартак 1996 остана извън финалите на държавното при девойките

ВК Спартак 1996 остана извън финалите на държавното при девойките

Плевенският ВК Спартак 1996 няма да участва във финалите на държавното първенство по волейбол за девойки под 20 години. Това стана ясно след приключване на допълнителния квалификационен турнир – Група Ж. /Само победителят се класира за следващия етап преди финалите/ В нея плевенчанки допуснаха две загуби. С по 3:0 ги победиха съставите на ЙЕБ Шумен 05 и столичния Ахил Волей, който спечели групата. Пораженията отредиха на нашите последно място в групата. Те достигнаха до този етап след като се класираха на второ място /след видинския Бдин-Вида/ в предварителна група Е /регион Хемус, Западна и Централна България/. Българската федерация по волейбол отне квотата за нашия регион за директно класиране на финали на държавното първенство и именно това е причината отборите да играят допълнителни квалификации.