Начало / Последни новини / Вихър удари Партизан в Червен бряг
Снимка: Станислав Костадинов

Вихър удари Партизан в Червен бряг

Партизан и Вихър /Славяново/ завършиха 2:3 в Червен бряг в първото футболно дерби на Плевенска област от началото на лятната подготовка. С оглед на събитията на терена заслужена победа на гостите. Четвърт час след началния съдийски сигнал Евгени Систов вкара от воле след центриране от корнер. След още толкова време резултата стана 0:2. Константин Генков реализира от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Иван Иванов. След това Иванов, Генков и Систов пропуснаха от чисти позиции. През второто полувреме имаше доста промени в съставите. В 60-ата минута Калоян Тодоров върна интригата, реализирайки от дузпа за 1:2. Славяновският тим на три пъти не успя да увеличи аванса си след пропуски на Иванов, Георги Георгиев и Генков. Това все пак се случи четвърт час преди края, когато Йоан Петков навърза бранителите на домакините и изпрати топката в мрежата. След това Генков пропиля още една възможност. После на вратата на Вихър застана юношата Калоян Димитров. Именно негово неразчетено излизане позволи на Леон Илиев да го прехвърли с глава – 2:3. За Вихър не играха титулярите Николай Иванов, Дилян Димитров, новопривлечените Славей Байрактаров и Младен Младенов. Двубоят бе дебют за Любомир Иванов и Николай Боянов като старши треньори, съответно на Партизан и Вихър.