Начало / Последни новини / Вихър /Славяново/ разгроми Трявна

Вихър /Славяново/ разгроми Трявна

Победа – 4:2 в приятелска футболна среща постигна Вихър /Славяново/ при гостуването си в Трявна на едноименния тим. Успехът бе напълно закономерен с оглед на тоталното превъзходство на състава от Плевенско. Половин час се оказа напълно достатъчен на селекцията на Красимир Бислимов за да подчини домакините. Първата възможност се откри пред тарана Иван Иванов, но той я пропусна с глава. В 8-ата минута обаче пристигналия от Партизан /Червен бряг/ – Калоян Тодоров центрира и Альоша Илиев стреля от воле за 1:0. Малко с.ед това равенството бе възстановено от дузпа, отсъдена за нарушение на Тодоров. При подновяването на играта от центъра на терена Иван Иванов поднесе топката на Евгени Систов и той отново даде аванс на гостите – 2:1. В 25-ата минута пък реализира самия Иванов след като бе изведен сам срещу вратаря на Трявна. Броени минути преди края Систов засече центриране на съотборник за 4:1. След почивката домакините върнаха едно попадение след прецизно изпълнен фаул. Футболистите на Вихър поставиха на изпитание вратаря на съперника още два пъти. Тодоров и Систов обаче не успяха да вкарат.

„Доволен съм от проверката и победата. Това бе един полезен мач, в който изпробвахме различна схема на игра и проверихме други неща. Целта ни е да надграждаме. В етап на подготовката сме, в който момчетата са доста изморени. Въпреки това отбора ни стои добре на терена, което отдавам най-вече на характера. Не сега е важно да бъдем в оптимална форма, а по време на първенството. Има време, а освен това чакаме да се включат и новите попълнения“, коментира Бислимов.