Начало / Последни новини / Вихър разби Трявна

Вихър разби Трявна

Вихър /Славяново/ разгроми в Трявна едноименния тим с 5:1. Двубоят е от 13-ия кръг на Северозападната Трета аматьорска футболна лига. Гостите бяха без петима контузени, но тотално надиграха съперника и дори пропуснаха да вкарат още. Те доминираха през първото полувреме. Константин Генков, Иван Иванов и Йоан Петков пропуснаха да открият резултата. Последният обаче успя да го стори в 25-ата минута, когато Иванов проби и му подаде. До почивката славяновския състав отново атакуваше, но не реализира повече. В началния четвърт час на втората полувреме вихърци учудващо предоставиха инициативата на съперника. И той се възползва чрез Илко Трифонов, който изравни резултата. Попадението му събуди футболистите от Славяново. Малко след това Светослав Кръстев шутира, вратаря изби, но при добавката на Иванов бе безпомощен и Вихър отново поведе. В 70-ата минута пък Генков подаде на Кръстев и стана 3:1. Секунди по-късно Евгени Систов изпрати за четвърти път топката в мрежата на Трявна. После той пропусна да се разпише още веднъж. Десетина минути преди края Петков изпълни прецизно фаул за окончателното 5:1.

Снимка: Вихър Славяново – фейсбук