Начало / Последни новини / Вихър победи дубъла на шампионите

Вихър победи дубъла на шампионите

Вихър /Славяново/ победи в Разград втория отбор на Лудогорец с 2:1. Това бе последния приятелски футболен двубой за съперниците преди началото на пролетния полусезон. С оглед на показаното на терена селекцията на Красимир Бислимов спечели заслужено. Мачът започна равностойно, но след 25-ата минута гостите взеха инициативата. Малко след това откриха резултата с попадение от дузпа на Йоан Петков, отсъдена за нарушение срещу Борислав Иванов. Вихърци можеха да премахват интригата още до почивката ако Александър Скорчев, Иван Иванов и Димитър Димитров бяха реализирали отлични голови възможности. Пред тяхната врата имаше само една опасност, но вратаря Светлин Линев се справи. След почивката домакините повече владееха топката, но отново съперника им пропусна чист гол чрез Преслав Антонов. След това обаче вратарят Веселин Ганчев не успя да отиграе една топка и резултата стана 1:1. В 81-ата минута славяновския тим измъкна победата – Светослав Кръстев подаде с глава, към Скорчев, който също с глава насочи топката в гредата, но при връщането й на терена Кръстев с крак я изпрати в мрежата – 2:1. В оставащите минути разградчани натиснаха, но не промениха нищо.