Начало / Последни новини / Вихър отстрани Ювентус за купата на АФЛ

Вихър отстрани Ювентус за купата на АФЛ

Вихър победи в Славяново с 3:2 Ювентус /Малчика/. Двубоят е от първия кръг на турнира за купата на Аматьорската футболна лига /АФЛ/. Съперниците излязоха с футболисти, които рядко или въобще не са играли от началото на сезона. Конкретно домакините заложиха на юноши, като единствения състезател от мъжкия тим бе вратаря Теодор Тодоров. В средата на първото полувреме откриха резултата чрез Недко Павлов. Няколко минути по-късно Милен Тодоров удвои. Гостите върнаха интригата с попадение в 42-ата минута. Недко Павлов обаче възстанови разликата от два гола за своя тим в 61-ата минута. Четвърт час преди края съотборника му Валентин Кънев си отбеляза автогол за окончателното 3:2.

Така Вихър се класира за плевенския финал на турнира, който ще се проведе в Червен бряг срещу местния Партизан през октомври. Победителят ще продължи участието си в следващия кръг срещу най-добрите състави от Северозападния регион.