Начало / Последни новини / Вихър направи равен на лидера

Вихър направи равен на лидера

Вихър /Славяново/ завърши 1:1 в Севлиево срещу местния тим в дербито на 10-ия кръг на Северозападната Трета аматьорска футболна лига. Стана равностоен мач, в който освен двата гола, съперниците уцелиха и по веднъж гредите. Гостите обаче имаха повече шансове за победа от лидера в първенството, но ги пропиляха. През първата част Альоша Илиев шутира и Светлин Линев изби в гредата. След това капитана на славяновския тим – Константин Генков също насочи топката в гредата. За втората част вихърци излязоха без нападателя си Иван Иванов, който бе контузен в глезена през първото полувреме. В 50-ата минута Генков бе фаулиран в наказателното поле на севлиевци и Светослав Кръстев реализира от дузпа. В 59-ата минута топката падна между централните защитници на гостите Тони Паликрушев и Светослав Кръстев, Альоша Илиев я овладя и шутира за 1:1. След това Генков пропусна за вкара отблизо с глава. При друга атака Йоан Петков центрира и Генков със странична ножица не уцели вратата. Пак Генков подаде успоредно пред голлинията, но нямаше негов съотборник, който да вкара. Домакините опитаха няколко центрирания, които не доведоха до нищо.

След този резултат Вихър изравни по точки втория в класирането Янтра 2019 (Габрово), а севлиеци са първи с 2 т. пред тях.

Стартов състав на Вихър – 1. Светлин Линев, 77. Николай Иванов, 37. Светослав Кръстев, 6. Любомир Борисов, 26. Тони Паликрушев, 8. Светлин Златарев, 17. Цветан Петров, 10. Йоан Петков, 11. Константин Генков /капитан/, 99. Иван Иванов, 5. Десислав Русев.