Начало / Последни новини / Вихър взе дерби на Плевенска област в Малчика

Вихър взе дерби на Плевенска област в Малчика

Вихър (Славяново) победи в Малчика местния Ювентус с 3:1 в първото за сезона дерби на Плевенска област. Двубоят е от 3-ия кръг на Северозападната Трета аматьорска футболна лига. Не стана добър мач. Гостите обаче го спечелиха заслужено. Капитанът им Константин Генков откри резултата четвърт час след началния съдийски сигнал. В оставащото време до почивката не се случи нищо интересно. 15 минути след нея Генков вкара с глава за 2:0. Николай Генов върна интригата в 75-ата минута, когато реализира от дузпа. Пропуски за Вихър направиха още Александър Скорчев и Десислав Русев. В последните секунди на срещата Цветан Петров завърши бърза контраатака с попадение за окончателното 3:1.