Начало / Последни новини / Виктория Георгиева и Даниел Анков с победи в Пловдив

Виктория Георгиева и Даниел Анков с победи в Пловдив

Пореден успех за плевенчани в леката атлетика. Постигнаха го настоящите състезатели на столичния клуб КЛАСА – Виктория Георгиева и Даниел Анков. Двамата спечелиха златни медали от 14-ото издание на международния турнир мемориал „Вулпев-Бахчеванов“ за жени и мъже в Пловдив. Виктория се окичи и със сребърен. Възпитаничката на СКЛА Спартак /Плевен/ и треньора Пенко Козарски бе най-бърза в спринта на 100 м, пресичайки финала с резултат 12,16 секунди. Най-сериозната й съперничка Йорданка Иванова от Варна финишира за 12,37 сек. Призовата тройка допълни представителката на домакините Габриела Георгиева. Именно тя спечели изключително оспорваната битка на 200 м – 25,49 сек. Почти наравно с нея завърши и Виктория – 25,51 сек. Тук спринтьорката от Варна е трета.

Другият бивш атлет на плевенския СКЛА Спартак – Даниел Анков победи в скока на дължина. 7,70 метра му осигуриха първото място. На 5 см остана скачача на Локомотив /Пловдив/ – Даниел Добрев. Трети е съотборника му Златозар Атанасов с 7,17 м.

Снимка: atletikabg.com