Начало / Спорт / Вече е ясно срещу кого ще играят юношите на „Спартак” на баражите

Вече е ясно срещу кого ще играят юношите на „Спартак” на баражите

Станаха ясни противниците на отборите на Спартак (Плевен) в баражите за финалите на републиканското първенство за деца, родени 1999 г., както и за влизане в Елитните юношески групи до 17 и до 19 г., съобщава plevensport.eu. При най-малките вече са известни четири отбора, които се класират директно за финалната фаза на шампионата за деца. Това са Литекс (Ловеч) и Ботев (Враца) от Северозападна България, както и пловдивските Векта и Ботев. Останалите 12 квоти за цялата страна ще се разпределят в поредица от плейофи. В Северозападна България две от местата вече са заети. Литекс (Ловеч) спечели първото място в подзона „Велико Търново“, а Ботев (Враца) е шампион в потока на областите Враца, Монтана и Видин. Третата квота ще се разиграе на 30 май (петък), като единият участник в баража е Спартак 1919 (Плевен).

Малките плевенски футболисти ще срещнат победителя от баража Монтана – ДФК Видин, като все още е неизвестен терена,  на който ще се състои сблъсъкът. Съперникът на младшата възраст на Спартак 1919 ще бъде отборът на Ботев (Враца), като мачът ще се състои също на 30 май. При старшата възраст „синьо-белите“ ще се изправят в пряк двубой с Локомотив (Мездра) в бараж за влизане в Елитната група до 19 години. За датата на срещата все още се чака решение на Изпълкома на БФС.