Начало / Последни новини / Ванеса Хаджийска е 5-а в НШ по петобой за девойки

Ванеса Хаджийска е 5-а в НШ по петобой за девойки

Ванеса Хаджийска се класира на пето място в националния шампионат по петобой /бягане 60 метра с препятствия, скок височина, тласкане гюле, скок дължина и 800 м гладко бягане/ за девойки под 20 години в столичната зала „Асикс Арена“. /Преди седмица тя завърши на четвърто място в същия шампионат, но за жени./ 2755 точки е актива на лекоатлетката от плевенския СКЛА Феникс 2004. Най-силното й представяне бе с гюлето. С 10,87 метра отвя конкуренцията в сектора и заслужи 587 точки. Във високия скок преодоля 1,42 м /534 т./ за петото място. В другите три дисциплини финишира шеста. 4,85 м /519 т./ е резултата й на скок дължина. На препятствията финишира за 10,57 секунди /609 т./. 800-те м пробяга за 2:45,97 минути /506 т./.

Общо 14 състезателки участваха в битката. Шампионка стана Виктория Йорданова от СК Костенец с 3263 т. Тя спечели оспорваната надпревара с Никол Андонова. Атлетката от СК Европул остана втора с 3199 т. Бронзовият медал е за Надка Начова от Тракия 96 /Пловдив/ с 2995 т.