Начало / Спорт / България на 15-то място в жребия за квалификациите за Евробаскет 2015

България на 15-то място в жребия за квалификациите за Евробаскет 2015

евробаскет

След като вчера ФИБА обяви четирите отбори, които получават уайлд-кард за Световното първенство в Испания, настъпиха промени в класацията за предстоящия жребий за квалификациите за Евробаскет 2015. Мъжкият национален отбор вече заема 15-та позиция в ранглистата, съобщава сайтът Bball.bg.

На 3 февруари (понеделник) от 14.00 ч. българско време в Барселона ще станат ясни съперниците, с които националният ни отбор ще премери сили за място на шампионата на Стария континент, който ще се проведе следващата година в Украйна.

26 отбора ще бъдат разпределени в общо 7 групи, като те ще бъдат разделени в 5 групи с по 4 тима и 2 групи с по 3 тима. Победителите от 7 групи плюс шестте най-добри втори отбора ще се осигурят място на Евробаскет 2015. След изиграване на всичките мачове от квалификационния цикъл, за да се определят най-добрите шест отбора, завършили на второ място, от групите с по 4 тима ще се премахнат резултатите срещу завършилия на четвърто място отбор.