Начало / Последни новини / Бронз за  Хандбален клуб “Левски” на Държавен финал  на България

Бронз за  Хандбален клуб “Левски” на Държавен финал  на България

Хандбален клуб „Левски” от едноименния град се класира на второ място и се окичи с бронзови медали от Държавното първенство  по хандбал за момчета до 11 години, което се проведе от 11 до 13 юни в гр. Горна Оряховица.

На финала взеха участие 11 отбора от цялата страна: ХК “Локомотив“ – Г. Оряховица/домакин/, ХК “Чардафон“ – Габрово, ХК “Топлика“ с. Минерални Бани общ. Хасково, ХК “Етър“ – В. Търново, ХК“Т&С Шугър“ – Плевен, ХК “Добруджа“ – Добрич, ХК “Локомотив“ – Каспичан, ХК “Раховец“ – Г. Оряховица, ХК “Пирин“ – Гоце Делчев, ХК “Левски“- гр. Левски и ХК “Дунав – гр. Белене.

След В групите нашите момчета попаднаха с отборите на ХК “Раховец“ гр. Г. Оряховица, ХК “Пирин“ от гр. Гоце Делчев, ХК “Локомотив“ от гр. Каспичан“ и ХК “Дунав“ от гр. Белене.

След три победи и една равна среща отборът от Левски се класира втори в групата и това му даде право да играе на полуфинал. На полуфиналите срещнаха домакина от ХК “Локомотив”, на който отстъпи с 7:4.

На финала за третото място отново срещнаха отбора на ХК “Дунав“ гр. Белене, с когото игра в групата. След оспорван двубой и битка за всяка топка момчета от ХК „Левски” надделяха над връстниците си от Белене с 5:4 и се окичиха с бронзовите медали.

Състезателят Даниел Дончев спечели отличието за най-добър вратар, а състезателите Светлин Гаврилов, Ерик Караджов и Милен Христов бяха определени в най-добрата седмица на България.

„През 2017 год. ХК“ЛЕВСКИ“ – гр. Левски чества своя 25 годишен юбилей и въпреки ненормалните условия на тренировки и състезания, поради изключително лошото техническо състояние на спортна зала „Хр. Ботев“ в с. Българене, нашите най-малки хандбалисти редом с техните треньори чрез неумолим труд и всеотдайност успяха да зарадват всички наши почитатели за юбилейната година”, сподели Иван Пейков, президент на ХК „Левски”.

Ето и отбора на медалистите: Даниел Дончев/вратар/ Светлин Гаврилов, Александър Кючуков, Габриел Мандов, Ивайло Деков, Росен Рачев, Ален Петров, Ерик Караджов, Милен Христов, Румен Драганов и Пламен Петков. Треньори: Антоанета Кирова и Георги Христов

Снимки: ХК „Левски“ – Левски