Начало / Последни новини / Бронзов медал за тенисист на СКТМ Тетрон в Пловдив

Бронзов медал за тенисист на СКТМ Тетрон в Пловдив

Ивайло Косев спечели бронзов медал от държавно отборно и  индивидуално първенство по тенис на маса за юноши и девойки до 18 години. Възпитаникът на плевенския СКТМ Тетрон изигра общо седем срещи в пловдивския спортен комплекс ”Стоянстрой”. Косев взе четири победи на сингъл, които го изстреляха на полуфинал. Там проведе оспорвана битка с представителя на домакините Мартин Петров, който го надви с 3:1. Общо 51 бяха участниците при юношите.

Плевенчанинът се включи в битката и на двойки. Заедно с Момчил Илиев от Варна спечелиха и загубиха по веднъж.

В индивидуалните срещи участваха и още двама тенисисти от плевенския клуб. Памела Димитрова и Филип Кузманов отпаднаха още в първия кръг, съответно при девойките и юношите.

„Доволен съм от представянето ни в Пловдив. Очаквано класиране на Иво. На полуфинала изигра много силен мач. Само финалистите са по-добри от него. Памела и Филип са доста по-малки за тази възраст“, коментира треньорът на СКТМ Тетрон Владимир Петков.