Начало / Последни новини / Бронзов медал за Радан Илиев в Габрово

Бронзов медал за Радан Илиев в Габрово

Лекоатлетът на АК Георги Дъков – Радан Илиев спечели бронзов медал в дисциплината тласкане на гюле в Габрово. Стори го в 11-ото издание на турнира „Никола Вълчанов“, чийто организатор и домакин е местния лекоатлетически клуб „ТОТ АТЛЕТ“. В традиционната надпревара участваха състезатели от всички възрастови групи – от момичета и момчета под 14 години до жени и мъже. Радан Илиев бе в битката на юношите младша възраст. Възпитаникът на треньорката Галя Николова започна най-добре от всички с опит от 12,90 метра и поведе в класирането. Вторият му опит бе неуспешен, а двама от съперниците му го изпревариха. В третото тласкане плевенчанина постигна най-добрия си резултат в състезанието – 13,22 м, но пак остана трети. Първи излезе представителят на домакините Давид Цанев – 13,40 м. В четвъртия опит Алекс Топалов от ЛК Цветанка Христова /Казанлък/ си осигури златния медал с 13,85 м. До края промени в подреждането не настъпиха. Съотборниците на Илиев – Александър Кирилов и Стенли Атанасов завършиха по-назад в класирането.