Начало / Последни новини / Бронзов медал за Максимилиян Щерев в НШ по десетобой

Бронзов медал за Максимилиян Щерев в НШ по десетобой

Лекоатлетът на АК Плевен 2014 – Максимилиян Щерев спечели бронзов медал в националния шампионат на открито по десетобой за юноши под 20 години в столицата. Възпитаникът на треньора Никола Николов завърши с 4559 точки. Той е победителят в бягането 110 м с препятствия. В мятането на диск се класира втори. Трети е в спринта на 100 м и хвърлянето на копие. Четвърти места записа на овчарски скок, 400 м и 1500 м гладко бягане. С позиция по-назад е на тласкане гюле, скок дължина и височина.

На четвърто място в шампионата е съотборникът му Цветелин Кирилов с 4543 точки. Той се представи най-силно в бягането на 400 м и тласкането на гюле, където спечели втори места.

На пето място в шампионата е Симеон Цветков от Спринт /Червен бряг/. 4178 е общия му сбор от точки.

Титлата завоюва Камен Ценков от Бургас 98 с 5322 т. Вицешампион е Даниел Немски от Панагюрище с 5279 т.