Начало / Последни новини / Бронзов медал за Лиляна Маринова в НДК

Бронзов медал за Лиляна Маринова в НДК

Призово класиране за плевенчанката Лиляна Маринова в състезанието по спортно ориентиране в Националния дворец на културата /НДК/ в София. Състезателката на плевенския СКО Север спечели бронзов медал в едно от събитията от проявата „НДК  360  –  Европейска  вечер  на  спорта“.

Завоюва го в женския елит /Ж-21 Е/ в конкуренция с още девет съпернички. Маринова преодоля 3.0 км с 200 метра изкачване и 10 контролни точки за 22:52 минути. Тя изостана с 44 секунди от Катя Кръстева от столичния НСА – Сивен. Най-бърза бе Борислава Миткова от Валди /София/.

Надпреварата в НДК бе за мъже, жени, юноши, девойки /родени след 2001 г./, ветерани /мъже и жени над 35 г./.

Победителите при мъжете и жените получиха по 300 лева, класиралите си на второ място по 200 лв., а бронзовите медалисти по 100 лв. За юношите и девойките имаше материални награди.