Начало / Последни новини / Бронзов медал за Здравко Колев в ДП маратон край Самоков

Бронзов медал за Здравко Колев в ДП маратон край Самоков

Здравко Колев спечели бронзов медал в държавното първенство по ориентиране – маратон край Самоков. Състезателят на плевенския СКО Север изостана на 2:51 минути след шампиона Калоян Петров от Вариант 5 /Търговище/ по трасето от 9.6 км с 470 метра изкачване и 13 контролни точки при юношите до 18 години. Преслав Щерев от Бегун /Варна/ заслужи сребърния медал. В същия старт плевенчаните Никола Иванов, Калоян Иванов и Цветелин Велков финишираха съответно на 6-а, 7-а и 11-а позиция.

На крачка от медалите остана Лиляна Маринова. Тя преодоля 7.1 км с 350 метра изкачване и 13 контроли с четвърто време. С 3 минути по-бърза от нея бе бронзовата медалистка Моника Ламбева от Бачо Киро-94 /Дряново/. Шампионка е Андрея Дяксова от Карлък /Смолян/, а втора стана Миряна Бойкова от русенския Компас крос.

Данчо Борисов е пети при мъжете до 55 години. Девето място за Антоан Йонов в Отворения лесен маршрут.