Начало / Последни новини / Бронзов медал за бегач на КЛА Спартак /Койнаре/ в Рила

Бронзов медал за бегач на КЛА Спартак /Койнаре/ в Рила

Пореден успех за Емил Веселов. Атлетът на КЛА Спартак /Койнаре/ спечели бронзов медал в поредният кръг от веригата за бягания „Рън България“ с планинско бягане в Рила над град Долна баня. Той измина трудното трасе /11.36 км/, предложило много изпитания за участниците като преминаване през кални участъци и локви, обща денивелация над 400 метра и бягане по черни пътища/ за 51:07 минути /4:38 мин/км/. /82 секунди е изоставането му от победителя./ Непосредствено след него финишира съотборника му Георги Семковски, който се класира четвърти. Най-бърз бе Максим Христов от столичния клуб Юниверсал – 49:45 минути. Сребърният медал е за Любомир Дишлянов от Средногорски атлет /Пирдоп/.

КЛА Спартак /Койнаре/ имаше свой бегач и на късата дистанция /1.5 км/. Анахит Руменова завърши на осмо място при момичетата, изминавайки разстоянието за 07:25 минути. Йоанна Захариева от Средногорски атлет /Пирдоп/ спечели старта – 06:42 минути, следвана от Зорница Андонова /Нови Пазар/ и съотборничката си Аника Атанасова.