Начало / Последни новини / Бронзов медал за Андриана Бънова в Истанбул

Бронзов медал за Андриана Бънова в Истанбул

Плевенчанката Андриана Бънова се класира на трето място на Балканиадата по лека атлетика в зала за жени и мъже в Истанбул /Турция/.
В дисциплината троен скок настоящата състезателка на врачанският клуб АК „Павел Павлов“ спечели медала с резултат 12,99 метра. Балканска шампионка стана определената за Спортист на България за миналата година Габриела Петрова. При най-добрия си опит тя се приземи в пясъка на 14,32 м. Среброто тук отиде при словенката Саша Бабшек – 13,50 м.
Изненадващо друг плевенски участник в надпреварата – Тихомир Иванов остана извън разпределението на медалите. В скока на височина състезателят на СК „Свилоза“ /Свищов/ приключи на четвърто място, като най-доброто му постижение бе 220 см.
Друга неприятна изненада дойде от сектора за тласкане на гюле. Там съпругът на Ани Бънова – Георги Иванов също не влезе в призовата тройка. Постижението – 19,44 метра му отреди четвърта позиция.
Третият плевенчанин в Балканиадата – Даниел Анков остана десети в скок дължина с 6,99 м.

Снимка: интеренет