Начало / Последни новини / Бронзов медал за АК Георги Дъков в хвърлянето на копие

Бронзов медал за АК Георги Дъков в хвърлянето на копие

Копиехвърлячът Дарин Ангелов се класира на трето място на националния шампионат по лека атлетика за момчета и момичета под 16 г. в София. Постижение от 39,10 метра осигури бронзовия медал на възпитаника на АК Георги Дъков /Плевен/. Реализира го в петия си опит. Съотборникът му Теодор Кацарски завърши пети с 31,96 м. /Шампион стана пловдивчанина Костадин Кръстанов с 43,02 м. 41,73 м се оказаха достатъчни Никола  Митов от СК Мизия да е вицешампион./

Ангелов участва в дисциплината тласкане на гюле. Класира се девети, като най-доброто му постижение бе 11,52 м. В предишните два опита записа 11,37 м, 11,32 м. Тодор Петров от СКЛА Добрич взе титлата с 14,67 м.

Кацарски завърши десети в мятането на диск. 26,84 м бе най-силния му резултат. Победител тук е Владислав Димитров от Разград.