Начало / Последни новини / Бронзови медали за Лиляна Маринова и Данчо Борисов от купа „България“

Бронзови медали за Лиляна Маринова и Данчо Борисов от купа „България“

Два бронзови медала и десето място в отборно класиране. Това е равносметката за Север /Плевен/ от състезанието по ориентиране за купата на България в Самоков. Надпреварата премина и с международно участие.

От плевенчани най-силно се представиха Лиляна Маринова и Данчо Борисов. Дамата участва в старта до 20 години. Вторият ден бе най-силен за нея. Пред себе си допусна единствено Невена Симеонова от Бегун /Варна/. 24 часа по-рано плевенчанката финишира трета. Във финалния етап стана четвърта. Победителка от общо трите дни е варненката, следвана от Биляна Доневска от СКО Хемус /Троян/.

Данчо Борисов приключи трети при мъжете до 55 г. Той започна обнадеждаващо, като финишира втори в първия ден, изпреварен само от румънеца Арпад Токеш. След това завърши втори, а в последния старт – десети. Именно състезателя от северната ни съседка стана краен победител, следван от Игнат Орлов от Карлък /Смолян/.

В дамския елит Грета Борисова осма след две девети и една осма позиции. Победителка тук е Кристина Иванова от Младост /Благоевград/.

От другите ориентировачи на Север най-близо до медалите бе Пламен Райков. Той е четвърти при мъжете до 40 г. Най-силното му участие бе през втория ден, когато пресече финала трети. Краен победител е украинеца Андрий Ришко. Анна Лачева /Ж12/ е шеста, Цветелин Велков /М16/ – осми, Калоян Иванов /М14/ и Мартин Минков /М35/ – девети. Другите им съотборници останаха извън призовата десетка.

В крайното отборно класиране Север /Плевен/ се нареди на десето място с 296 точки. Първи е Валди /София/ с 682 т., следван от Вариант 5 /Търговище/ – 619 т. и Узана /Габрово/ – 460 т.