Начало / Последни новини / Бронзови медали за атлети от Плевен и Койнаре на дългите бягания

Бронзови медали за атлети от Плевен и Койнаре на дългите бягания

По един бронзов медал за АК Плевен 2014 и КЛА Спартак /Койнаре/ от националния шампионат по лека атлетика за юноши под 18 години в столичната зала „Асикс Арена“. Спечелиха ги плевенчанина Калоян Иванов и Емил Веселов. Първият финишира трети в бягането на 1500 метра с резултат 4,28,52 минути. Най-бързи бяха шампиона Станислав Рашков от СК Атлетика 2012 /Велико Търново/ и Пламен Драганов – ЛК Радио 999. Тук Веселов завърши пети – 4,33,91 мин. Бегачът от Койнаре обаче се окичи с бронза на дистанцията от 3000 м – 9,47,37 мин. Изпревариха го Рашков, който заслужи и тази титла и Константин Василев от СК Стратеш Атлетик /Ловеч/. В старта на 800 м Калоян Маринов от Спринт /Червен бряг/ е десети. Тук шампион стана Пламен Драганов.