Начало / Последни новини / Бронзови медала за СКО Север в националния крос „По стъпките на Васил Левски“

Бронзови медала за СКО Север в националния крос „По стъпките на Васил Левски“

Три бронзови медала спечелиха ориентировачите от плевенския СКО Север в традиционния крос „По стъпките на Васил Левски“ в град Троян. Сега беше 10-ото му издание. /Състезанието стартира като градско и в последствие се трансформира в национално в което участват най-добрите по лятно ориентиране в страната./

При момчетата до 16 години Цветелин Велков от плевенския тим измина 8 км със 120 метра изкачване за 38:42 минути. Победителят Илиян Пеев от Черни Осъм бе по-бърз от него със 161 секунди. Сребърният медал е за Божидар Куртев от Сливен. Непосредствено след Велков финишира съотборника му Никола Иванов.

По същото трасе Пламен Райков е трети при мъжете до 35 г. Пред него завършиха Иво Дончев от Браун тим /Велико Търново/ и представителят на домакините Златин Костов. Бронзов медал и за Янислава Симеонова на Отворения маршрут при жените. Тя преодоля 3-километровото разстояние /с 10 м изкачване/ с 2:55 мин по-бавно от победителката Виолета Пенкова от Мазалат /Севлиево/. Второто място е за Десислава Петрова от Истрос /Русе/. В същия старт, но при мъжете Даниел Симеонов е четвърти. Лиляна Маринова пък се класира пета при дамите до 20 г.