Начало / Последни новини / Братът на Тихомир Иванов – Михаил, с втори медал от лекоатлетическия шампионат

Братът на Тихомир Иванов – Михаил, с втори медал от лекоатлетическия шампионат

Сребърен и бронзов медал е равносметката на Михаил Иванов от националния шампионат по лека атлетика за юноши и девойки старша възраст в София. Братът на скачач номер едно на България Тихомир Иванов вчера завърши на второ място в скока на височина, а днес стана трети в дългия скок. На старта Мишо даде втори резултат – 6,84 метра. По-добър опит от него направи състезателят Благовест Георгиев от СКЛА Ботев /Пловдив/ – 6,95 м. Това бе най-доброто постижение в надпреварата и осигури на Георгиев шампионската титла. В четвъртия си опит плевенчанинът се приземи в пясъка на 6,87 м. Този резултат бе върховият за него на националния стадион „Васил Левски“ и почти до края му носеше сребърния медал. В последния си шести опит обаче Мартин Георгиев от Локомотив /Пловдив/ скочи 6,92 м и измести състезателя на СКЛА Спартак /Плевен/.

Две пети позиции за плевенските девойки. Заеха ги Лидия Борисова от АК „Георги Дъков“ в хвърлянето на копие и СКЛА „Феникс 2004“ в щафетата на 4 х 400 м.

Снимка: bgathletic.com