Начало / Последни новини / Борците на Класик /Белене/ спечелиха турнира „Петър Мънев“

Борците на Класик /Белене/ спечелиха турнира „Петър Мънев“

Домакините от БК Класик /Белене/ спечелиха тазгодишното издание на традиционния турнир „Петър Мънев“ по борба класически стил. /Състезанието носи името на първия републикански селски шампион./ Така възпитаниците на треньора Момчил Ганчев добавиха поредните отличия към богата колекция на клуба от това състезание пред годините. Схватките се проведоха на открито – пред залата на Районното управление на МВР-Белене. Най-добър в тях беше беленчанина Владимир Иванов, който бе удостоен със специалното отличие – купа „Петър Мънев“. Той спечели категорията до 28 кг при най-малките – подготвителна група. Отборният трофей за пореден път взе Класик /Белене/. Втори са борците от Надежда /Оряхово/, а призовата тройка допълниха съставите на Левски /София/ и Ботев-93 /Враца/.

Другият триумф за беленския клуб бе дело на Радослав Тонев. В подготвителната група при 42-килограмовите той надви убедително всички съперници. Представянето му го направи най-резултатния състезател на надпреварата. Още радост за домакините донесе Ивайло Пейзанов, който стана победител в категорията до 73 кг при момчетата.

За най-техничен състезател бе определен Теодор Георгиев /кат.47 кг/ от плевенския клуб Изобор. Току що приключилия турнир се проведе по случай 52-ата годишнина от обявяването на Белене за град. В него участваха 70 борци /подготвителни групи, деца и момчета/.

Проявата уважи и представител на Българската федарация по борба.

„Спазихме традицията, като направихме поредно силно издание на турнира. Доволен съм от моите състезатели. Видяхме и много талантливи деца. Благодаря на общинското ръководство за подкрепата по организацията и провеждане на турнира. Надявам се следващата година в него да има и международно участие“, коментира треньора на Класик – Момчил Ганчев.

Снимка: belene.bg