Начало / Последни новини / Борец от Беларус спря Цветан Сирашки на световното в Гърция

Борец от Беларус спря Цветан Сирашки на световното в Гърция

Цветан Сирашки приключи участието си на осминафинал – 14 място на световното първенство по борба класически стил за кадети в Атина /Гърция/. Възпитаникът на БК Изобор /Плевен/ и треньорите Петър Антов и Момчил Сирашки представяше България в категорията до 54 кг. Конкуренцията бе убийствена – 22 състезатели. Жребият отреди плевенския борец да стартира от осминафиналите, подминавайки квалификациите. Цветан загуби още от първия си съперник – Александър Печуренко от Беларус с 1:7.  Така надеждата за предно класиране остана репешаж при положение, че бореца от бившата съветска република продължи с победите над следващите си съперници. В хода на схватките тази възможност ставаше все по-реална, тъй като Печуренко надви на четвъртфинала Асгар Ализада от Азербайджан с 11:2. На полуфинала обаче беларуския състезател бе туширан от Нурсултан Базарбаев /Казахстан/. Така плевенчанина се размина с шанса да се бори за бронзовия медал или поне за петото място.

С бронзови медали в категорията се окичиха именно Печуренко и европейския шампион Бека Гурули /Грузия/. Световната титла завоюва Герман Доев от Русия след победа на финала над Нурсултан Базарбаев със 7:5.

Снимка: unitedworldwrestling.org