Начало / Последни новини / Бокс! Илина Иванова стана шампионка на България

Бокс! Илина Иванова стана шампионка на България

Плевенчанката Илина Иванова спечели поредната си шампионска титла по бокс за жени. Стори го в Разград, където се проведе държавния личен шампионат за жени и девойки. 90 състезателки – 28 жени и 62 девойки се качиха на ринга. Илина победи в категорията до 69 кг. На финала възпитаничката на световния шампион за професионалисти Александър Владимиров – президент и главен треньор на БК Мизия 80 надигра Керанка Опълченова от Русе. Иванова я отказа още във втория рунд. Плевенчанката за пореден път доказа, че е номер едно у нас в категорията си.

Плевенският клуб бе представен и от три девойки. При 54-килограмовите Антония Маринова загуби от Ева Порумова от ЦСКА /София/. В категорията до 57 кг Даяна Рачева не успя срещу Пламена Иванова от БК Олимп. При 64-килограмовите Ива Василева отстъпи на Христиана Недялкова от Янтра.