Начало / Последни новини / Боксьорът Рами Киуан отново първи в България

Боксьорът Рами Киуан отново първи в България

Пореден успех за боксьора на БК Червен бряг – Рами Киуан. Постигна го в Ямбол където се проведе първия кръг от държавното лично-отборно първенство и купата на България за младежи. Киуан не остави дори минимален шанс на съперниците си в категорията до 75 кг. До финала той отказа още в първия рунд последователно Георги Абрашев, Никола Манолов и Никола Николов. В битката за златния медал Мохамед Кирим издържа почти до края, отказвайки се в третата част. Още трима възпитаници на треньора Дойчин Цанов се качиха на ринга в зала „Диана“. При 60-килограмовите Иван Тодоров взе сребърния медал. На старта съперника му Станимир Иванов не издържа и до края на първия рунд. После Тодоров се наложи с 3:0 над Милен Магдаленов. На финала обаче изкара само първата част срещу шампиона Йончо Марков от Славия. Походът към върха столичанина започна с успех още в началните минути срещу друг червенобрежки боксьор – Благовест Маринов. Първата си среща загуби и Данаил Бенов срещу Васил Млекарски от Самоков при 75 килограмовите. Така БК Червен бряг завърши на четвърто място в отборното класиране.

Общо 88 боксьори се качиха на ринга в южния град. Сред тях бяха и двама от БК Спартак /Плевен/. В категорията до 64 кг Калоян Рашковски победи Пламен Пейчев от Черно море /Варна/, но на четвъртфинала отстъпи на перничанина Алекс Тодоров. Същият спря още на старта другия спартаковец Константин Йовчев.

Снимка: Фейсбук/Боксов клуб Червен бряг