Начало / Последни новини / Боксьорът от Червен бряг – Рами Киуан стана шампион на България

Боксьорът от Червен бряг – Рами Киуан стана шампион на България

Рами Киуан от Боксов клуб Червен бряг спечели шампионската титла на България за младежи. Стори го в Перник, където се проведе държавният личен шампионат, в който участваха около 120 боксьори.

Киуан бе най-добрия в категорията до 75 кг. Доказа го във всичките си срещи. В битката за златото отказа още в първия рунд Андон Илиев от Ботев. В другите две срещи също не допусна съперниците си да ги завършат. На старта отказа във втория рунд Кирил Златанов от Русе. На полуфинала пък Кирил Бонев не издържа дори една част.

Още трима възпитаници на треньора Дойчин Цанов се качиха на ринга в Перник. При 81-килограмовите Данаил Бенов започна със служебен успех, тъй като противника му Васил Василев отказа да се боксира. На четвъртфинала обаче червенобрежкия състезател не издържа срещу Иван Стаменов. В категорията до 60 кг пък Иван Тодоров и Благовест Маринов загубиха още първите си двубои съответно срещу Иван Росенов от Русе и Даниел Владимиров от ЦСКА.

„Доволен съм всички мои състезатели. Очаквах Рами да спечели първото място. Вярвам, че вече ще го повикат в националния отбор. С другите три момчета не сме преследвали конкретно класиране, защото са дебютанти. Като цяло първенството беше много силно“, коментира треньора на БК Червен бряг – Дойчин Цанов.

В шампионата участваха и шестима боксьори от плевенските клубове Спартак и Мизия 80. Равносметката – два бронзови медала. Завоюваха ги Ивайло Иванов от Спартак и Калоян Димитров от Мизия 80. Ивайло се боксира при най-леките – до 49 кг. Стартира с категорична победа над Кольо Димитров от Добрич. На полуфинала обаче издържа само два рунда срещу Антонио Иванов.

Калоян /до 81 кг/ отказа във втората част Светослав Митев от Горна Оряховица. В битката за участие във финала обаче не успя срещу Рангел Станоев. В същата категория съотборника му Владислав Доровски загуби още първия мач от Иван Стаменов.

За плевенския Спартак се боксираха още трима Калоян Рашковски /64 кг/, Константин Йовчев /64 кг/ и Красимир Александров /75 кг/, но те приключиха още след първите си двубои.

Снимка: balkanec.bg