Начало / Спорт / Боксьорът Детелин Далаклиев пак стана шампион на България

Боксьорът Детелин Далаклиев пак стана шампион на България

det

Боксьорът Детелин Далаклиев пак стана шампион на България. Световният шампион за 2009 година спечели титлата в категория до 60 килограма на държавното лично-отборно първенство по бокс и първи кръг на турнира за Купата на България за мъже, информират от Блиц. Първенството завърши днес във Велико Търново.

Детелин Далаклиев се върна с победа на ринга след 6-месечна почивка. Капитанът на националите спечели титлата на държавния шампионат по бокс след 4 победи. На финала във Велико Търново ветеранът от плевенския „Мизия“ се наложи с 3:0 съдийски гласа над Калин Маврудиев (ЦСКА).

При най-леките 46-49 килограма Георги Андонов (Левски) се наложи над Георги Георгиев (НСА) по точки с 3:0. Тинко Банабаков (Ивайло, Велико Търново) победи с 3:0 Здравко Михайлов (Габрово 91) при 52-килограмовите.

В категория до 56-килограма шампион стана Стефан Иванов от „Левски“, който спечели с 3:0 срещу Илиян Илиев (Победа, Бургас). Без игра златните медали спечелиха Айрин Исметов (Локомотив Русе) в категория 64 кг и Мариян Мочев (Добруджа) при 81-килограмовите, след като съперниците им се отказаха от финалните мачове.

Симеон Чамов (ЦСКА) победи с 3:0 Николай Коев (НСА) на финала в категория 69 кг, а при 75 кг Стефани Койков (Ивайло, Велико Търново) нокаутира в третия рунд Антон Стефанов (Сливен). Николай Мутафски (Юнак, Пловдив) стана шампион в категория до 91 кг след успех с 3:0 над Хаят Расим (Добруджа). При най-тежките – над 91 кг победи Пламен Недялков (Габрово 91), който се наложи с 3:0 над Спас Лазаров (НСА).

Снимка: Интернет

Състезатели на „Спартак Плевен ХХ” с Купа „Млади надежди” от едноименния шахматен турнир

Състезатели на шахматните клубове „Спартак Плевен XXI”, „Плевенски Гамбит“ и „Троян“ участваха в детски турнир ...