Начало / Последни новини / Благовеста Георгиева приключи участието си на европейското по бокс

Благовеста Георгиева приключи участието си на европейското по бокс

Благовеста Георгиева от БК Червен бряг загуби още на старта на европейското първенство по бокс за девойки и младежи в София. На осминафинала в категорията до 54 кг я победи Кортни Скот от Англия. С отпадането на Георгиева, Плевенска област остана без свой представител в заключителната фаза на континенталния шампионат. Островитянката Скот излиза на четвъртфинала срещу Бианка Кобзару от Румъния, която пък се наложи над рускинята Анжелина Глебова.

370 боксьори /126 девойки и 244 младежи/ от 37 държави участват в европейското. България влезе в него с четири девойки и осем младежи.