Начало / Последни новини / Берое излъга Спартак – победителят ще се реши в понеделник

Берое излъга Спартак – победителят ще се реши в понеделник

Спартак Плевен  загуби вкъщи от Берое /Стара Загора/ със 74:81 във втората среща от четвъртфиналните плейофи на Националната баскетболна лига за мъже. Така резултатът от серията стана 1:1. Крайният победител  ще бъде излъчен в понеделник в Стара Загора, където ще се играе третият, последен мач между двата отбора.

Днешният сблъсък беше крайно оспорван. Гостите взеха първата част с 21:17. Плевенчани  бяха по-резултатни през втората. Така полувремето приключи при 42:40 за Берое. След почивката никой  от съперниците не успя да вземе изразителен точков аванс. Кулминацията настъпи в 38-та минута, когато резултатът бе 70:69 за Спартак. В оставащите 2 минути по-твърди се оказаха нервите на гостите, които показаха по-рационална стрелба, чрез която достигнаха до крайния успех.

Снимка: архив ИнфоПлевен