Начало / Последни новини / Без медали за ориентировачите от Север /Плевен/ във Варна

Без медали за ориентировачите от Север /Плевен/ във Варна

Състезателите на плевенския клуб Север не успяха да спечелят медали от 40-ото издание за купата на България по ориентиране. Домакин на престижната надпревара бе град Варна. Тридневната традиционна проява в която имаше и международно участие бе в две дисциплини – спринтова дистанция и моделно бягане.

Най-силно от плевенския тим се представи Данчо Борисов – четвърто място. Малко не му достигна да вземе бронзов медал при мъжете до 55 години. В първия ден той финишира седми. На следващия обаче се изкачи с три позиции по-напред. Във финалното състезание пък бе девети.

При дамите до 18 години Лиляна Маринова приключи пета. Тя остана на 47,55 минути от победителя.

Добро представяне за Грета Борисова в женския елит до 21 г. Тя е на деветото място. При 14-годишните момчета 39 състезатели тръгнаха по маршрута. Плевенчаните Цветелин Велков и Захари Маринов завършиха съответно осми и девети. Най-жестока бе конкуренцията при момичетата до 12 г. – 63-ма участника. Плевенчанката Вилиана Гургурова намери място сред първите осем. Тежка битка водиха и 14-годишните дами – 53-и състезателки. Тук Цветелина Цветанова класира Север /Плевен/ на десета позиция. Антоан и Кирил Йонови пък завършиха съответно на девето и десето място във възрастовата група до 20 години.