Начало / Спорт / Баскетболният „Спартак“ остана седми в НБЛ

Баскетболният „Спартак“ остана седми в НБЛ

Баскетбол

Баскетболният отбор на Спартак (Плевен) завърши редовния сезон в Националната баскетболна лига за мъже на седмо място. Това е окончателно след изиграването на срещите от последния кръг, като в него момчетата на Цветан Антов бяха много близо до успех, но в крайна сметка загубиха домакинския си двубой от Черно море Порт (Варна) с 82:90 (42:44), пише сайтът plevensport.eu. Така плевенските баскетболисти ще се изправят в четвъртфиналите срещу тима на Балкан, който приключи сезона на втора позиция. Мачът с варненци ще се запомни с поредната силна изява на гарда на Спартак Цветослав Острев, който се раздаде напълно и направи дабъл-дабъл от 20 точки и 14 асистенции, като към тях добави и 6 борби. Центърът на плевенския тим Саша Топчов реализира 21 точки и овладя 7 борби, а Васил Александров се отчете с 16 точки. Най-резултатен в мача беше плеймейкърът на Черно море Педжа Стаменкович, който също записа двойни показатели от 22 точки и 10 борби.

За плевенския отбор сега предстои серия от поне две срещи с тима на Балкан. Първият четвъртфинален плейоф ще се състои на 1 май в Ботевград, а реваншът ще се проведе на 3 май в Плевен. Ако двата отбора си разменят победите ще последва трети решителен двубой, на който отново домакини ще бъдат баскетболистите на Балкан, а мачът ще се играе на 5 май. Началните часове на трите срещи ще бъдат определени допълнително.