Начало / Последни новини / Баскетболният Спартак с първа победа в НБЛ

Баскетболният Спартак с първа победа в НБЛ

Баскетболистите на Спартак победиха в плевенската зала „Балканстрой“ гостуващия им Академик Бултекс 99 /Пловдив/ с 97:85. Двубоят е от втория кръг на Националната баскетболна лига на мъжете. Заслужен първи успех за домакините в първенството, които доминираха през целия мач.

Селекцията на Александър Дяковски започна вихрено и след 120 секунди водеше с 9:2. Тя поддържаше преднина от 4-8 точки през цялата първа част, която приключи 24:17. 140 секунди след началото на втората четвърт Тодор Тодоров завърши успешно атака и за първо път в мача разликата стана двуцифрена – 29:19. Малко след това Мартин Маринов реализира тройка. В оставащото време до края на полувремето пловдивчани успяха да стопят пасива си до 9 точки и почивката дойде при 49:40 за Спартак. Плевенските баскетболисти бяха по-добри и в първата половина на второто полувреме. В 22-ата минута Николай Маринов реализира тройка и разликата набъбна на 15 т. – 55:40. В 17-ата минута гостите върнаха интригата – 61:56. Скоро обаче спартаковци отново дръпнаха и преди заключителните 10 минути водеха със 74:60. Оставащото време просто се доигра за протокола.

Съставът на Спартак: Николай Маринов-22, Мартин Маринов-12, Герасим Николов-6, Денислав Вутев-7, Димитър Маринчешки-28 /Тодор Тодоров-8, Николай Титков-14/.