Начало / Последни новини / Баскетболният Спартак с поредна загуба

Баскетболният Спартак с поредна загуба

Баскетболистите на Спартак паднаха в Плевен от Академик /София/ с 86:87. Двубоят е от 17-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже.

Стана оспорвана битка. В началните 3 минути домакините изоставаха минимално. После поведоха, като в края й имаха 6 точки повече – 26:20. Превъзходството в първите минути на втората четвърт им осигури 15 т. аванс – 37:22. Постепенно гостите успяха да стопят половина от пасива и краят на полувремето дойде при 47:41. В следващите 5 минути плевенчани удържаха преднината си. В 25-ата минута обаче съперникът им направи обрат – 53:52. Спартаковци бързо си върнаха лидерството в резултата и преди заключителните 10 минути водеха с 67:57. В тях всичко вървеше добре за баскетболистите на Александър Дяковски до преди последните 69 секунди. Те обаче се оказаха достатъчни за „студентите“ да измъкнат победата.

Съставът на Спартак:Цветослав Острев, Мартин Маринов-19, Константин Коев-16, Денислав Вутев-16, Димитър Маринчешки-32 / Николай Маринов-3, Тодор Тодоров/.