Начало / Последни новини / Баскетболният Спартак с поражение в Ботевград

Баскетболният Спартак с поражение в Ботевград

Спартак загуби – 95:108 в зала „Арена Ботевград“ от местния Балкан. Двубоят е от 23-ия на Националната баскетболна лига. Очакван и напълно заслужен успех за домакините. Те взеха инициативата още със започване на мача и доминираха до последната сирена. След първата част имаха 7 точки повече – 23:16. Започнаха добре и втората, като в 12-ата минута преднината им стана двуцифрена – 29:19. 5 минути по-късно пасивът на гостите бе най-голям – 17 точки за 28:45. Малко след това Цветослав Острев успешно завърши атака и треньорът на Балкан поиска прекъсване. То обаче помогна повече на плевенските баскетболисти, които до края на полувремето намалиха чувствително изоставането си – 40:48.

Третата четвърт бе за ботевградчани. Те доминираха тотално и в един момент разликата пак достигна до 17 точки повече за тях – 70:53. Заключителните 10 минути започнаха при 78:64. Те протекоха равностойно. До 36-ата минута спартаковци изоставаха с 10 точки. Само за секунди обаче върнаха интригата – 83:89. Последва светкавичен отговор на балканци и аванса им нарасна на 15 точки, преди последните 110 секунди. Те просто се доиграха за протокола.

Съставът на Спартак: Цветослав Острев-22, Иван Лилов-17, Константин Коев-23, Денислав Вутев-12, Николай Върбанов-8 /Тодор Тодоров-5, Николай Маринов-3, Радослав Кочев-5/.