Начало / Последни новини / Баскетболният Спартак с очаквана загуба в Стара Загора

Баскетболният Спартак с очаквана загуба в Стара Загора

Спартак загуби – 78:100 в старозагорската зала „Общинска“ от местния Берое. Двубоят е от 24-ия на Националната баскетболна лига. Очакван и напълно заслужен успех за домакините. Те взеха инициативата още със започване на мача и доминираха до последната сирена.

След началните 2 минути поведоха с 10:0. После разликата нарасна на 13 точки. След 5-ата минута обаче беройци закъсаха в атака и до края на първата четвърт реализираха едва 2 точки. Плевенчани пък постепенно стопиха пасива и дори завършиха с обрат – 25:22. Предимството им в резултата продължи до средата на втората част, когато беройци изравниха – 32:32. В оставащото време до края на полувремето битката вървеше кош за кош. Съперниците се оттеглиха на почивка при 42:39 за баскетболистите от Стара Загора. Те наложиха тотална доминация след 26-ата минута. Преднината им нарасна до 17 точки за 74:57 в 30-ата минута. Пропадането на Спартак продължи и в заключителната част на мача. 3 минути след началото й съотношението премина 30 точки – 59:90. В оставащото време плевенският тим успя да стопи 9 точки от пасива.

Съставът на Спартак: Цветослав Острев-12, Иван Лилов-11, Константин Коев-13, Денислав Вутев-9, Николай Върбанов-23 /Тодор Тодоров-6, Николай Маринов-3, Радослав Кочев, Георги Бързаков-1, Никола Ангелов/.