Начало / Последни новини / Баскетболният Спартак с инфарктна победа в Ботевград
Снимка: LAP.BG

Баскетболният Спартак с инфарктна победа в Ботевград

Плевенският Спартак победи със 79:78 в Ботеград местния Балкан. Двубоят бе от 17-ия кръг на Националната баскетболна лига при мъжете. В последните 2 минути се разигра същински трилър. Домакините вече се виждаха победители след като водеха със 78:69. Михаил Танев обаче завърши успешно акция. 63 секунди преди последната сирена в главно действащо лице се превърна бившия играч на домакините Мартин Маринов. Той първо вкара три пъти от линията за наказателни удари. Секунди по-късно Милен Дудев му асистира за тройка и разликата вече бе само точка повече за балканци – 78:77. 19 секунди преди края Маринов подаде на Димитър Маринчешки и той завърши победната в мача атака – 79:78. В оставащото време спартаковци имаха още две възможности за кош, но Милован Савич не реализира наказателните удари.

Иначе мача започна с три успешни атаки за отбора му. Във 2-ата минута обаче домакините заличиха пасива. Спартаковци продължиха да водят минимално до самия край на първата част, когато допуснаха изравняване – 24:24. В началните 4 минути на втората четвърт плевенчани така и не намериха верния път към коша на противника, който се възползва и дръпна с 10 точки – 34:24. След това стопиха пасива до 2 точки за 34:36. В оставащите по-малко от 4 минути обаче вкараха само веднъж, а съперника им се оттегли на почивка с комфортна преднина – 48:36. В третата част обаче плевенския тим бе по-добрия и постепенно скъсяваше дистанцията. Така преди заключителните 10 минути интригата бе на лице – 58:56 за Балкан. В тях напъните на гостите доведоха до желания обрат и така се стигна до седмата им победа от началото на сезона. Най-резултатен за плевенския състав бе Савич с 18 точки.