Начало / Последни новини / Баскетболният Спартак с втора поредна победа в НБЛ

Баскетболният Спартак с втора поредна победа в НБЛ

Втори пореден успех от началото на сезона в Националната баскетболна лига взе плевенския Спартак. В варненската зала „Христо Борисов“ постигна – 82:73 над Черно море Тича. Двубоят е от четвъртия кръг на първенството. Заслужен успех за селекцията на Александър Дяковски с оглед събитията на терена.

Срещата започна равностойно, като никой не взе превес в първата четвърт. До 5-ата минута „моряците“ водеха минимално, а след това съперника им. 42 секунди преди края Кристиян Кръстев завърши успешно атака на варненци и сирената прозвуча при 15:14 за тях. Последваха равностойни 3 минути в началото на втората четвърт. После за секунди Георги Бързаков и Цветослав Острев реализираха тройки, а Радослав Кочев завърши пробив с кош и плевенчани поведоха – 25:20. От 15-ата минута до края на полувремето те не позволиха на съперника да ги застигне. Най-големия им аванс бе 7 точки, а почивката дойде при 35:30.

След нея спартаковци поддържаха преднината си до 23-ата минута, когато Веселин Георгиев изравни – 39:39. Секунди по-късно отбора му отново се оказа догонващ. В 25-ата минута обаче точна стрелба на Георги Боянов доведе до обрат – 44:43. Николай Върбанов и Константин Коев пак върнаха лидерството на Спартак, чийто баскетболисти имаха 2 т. повече – 52:50 преди заключителната последна част. Тя започна с кош на Острев, но Мартин Коцев бе точен два пъти за 54:54 и надлъгването продължи. Гостите пак поведоха, а с две тройки Николай Маринов направи разликата 7 т. – 65:58 в 35-ата минута. Последва още един напън на варненския тим, който доведе до 62:65. Това обаче бе всичко от тях в мача. После Кочев завърши атака с кош, а Острев вкара тройка и два наказателни удара за да направи разликата рекордна за битката – 72:62 преди последните 155 секунди. Те просто се доиграха да протокола.

Съставът на Спартак: Цветослав Острев-23, Радослав Кочев-11, Константин Коев-12, Денислав Вутев-11, Николай Върбанов-5 /Николай Маринов-14, Тодор Тодоров, Георги Бързаков-6/.