Начало / Последни новини / Баскетболният Спартак стартира със загуба

Баскетболният Спартак стартира със загуба

Плевенският Спартак загуби – 78:88 в София от Левски Лукойл. Двубоят е от първия кръг на Националната баскетболна лига на мъжете. Получи се равностоен мач между шампиона и обновения състав на гостите.

Битката започна с 5 точки на Цветослав Острев и аванс на плевенчани – 5:2 след началните 71 секунди. Домакините изравниха, но съперникът им отново взе минимална преднина и я задържа до средата на първата четвърт. Тогава селекцията на Константин Папазов за първи път направи обрат – 11:10. До 10-ата минута спартаковци бяха догонващи, като най-голямото им изоставане бе 11 точки – 14:25, 101 секунди преди края. Последната сирена прозвуча при 6 точки аванс за Левски – 27:21.

Последва активизиране на гостите и в 12-ата минута равенството бе възстановено – 30:30. Минута и половина по-късно след успешна атака на капитана Тодор Тодоров, Спартак пак поведе. Въпреки че противникът им бързо изравни, плевенските баскетболисти отново дръпнаха с няколко точки. В 16-ата минута столичани пак обърнаха резултата – 40:38. После запазиха малката си преднина и полувремето приключи 50:47.

Третата четвърт бе напълно равностойна и съотношението в резултата се запази – 69:64.

Заключителните 10 минути не промениха нищо. Селекцията на Александър Дяковски не успя да удържи финалния щурм на шампионите. Пасивът им нарастваше, като 66 секунди преди края съотношението бе 72:88. До последният сигнал разликата падна на 10 точки.

Съставът на Спартак: Цветослав Острев-16, Радослав Кочев-3, Константин Коев-7, Денислав Вутев, Николай Върбанов-10 /Николай Маринов-20, Тодор Тодоров-9, Георги Бързаков-13, Никола Ангелов/.