Начало / Последни новини / Баскетболният Спартак стартира в плейофите с тежко поражение

Баскетболният Спартак стартира в плейофите с тежко поражение

Баскетболният Спартак започна участието си в четвъртфиналните плейофи на НБЛ с тежка загуба  – 63:96 в Ботевград от местния Балкан. Мачът започна равностойно и през цялата първа част съперниците си разменяха лидерството в резултата с минимален аванс. Така след 10 мин. игра плевенчани изоставаха с 3 точки – 23:26. Този развой се запази и в началото на втората четвърт. В 13-та минута спартаковци вече губеха с 10  точки – 26:36. Възходът на Балкан продължи, скоро разликата набъбна на 44:28. Този развой се  запази до края на първото полувреме, което приключи  51:38. След почивката баскетболистите от Ботевград доминираха тотално и бързо  натрупаха 20 точки повече – 64:44. Александър  Дяковски реагира с таймаут. Той обаче не  даде желания резултат и пасивът на отбора му продължи да расте, достигайки до 31 точки –  49:80, преди заключителните 10 мин. В тях домакините  намалиха оборотите и се получи равновесие в силите, но те вече си бяха изковали успеха.  Така Балкан поведе с 1:0 в четвъртфиналната серия. Вторият двубой между двата отбора е на  29 април, понеделник, в плевенската зала „Балканстрой”.

Състав на БК „Спартак”: Цветослав Острев – 20, Иван Лилов – 11, Константин Коев – 5, Денислав Вутов – 4, Николай Върбанов – 4 (Тодор Тодоров – 4, Николай Маринов, Радослав Кочев – 11, Георги Бързаков – 2, Михаил Цонков – 2, Никола Ангелов – 2, Антон Цветков). Треньор  – Александър Дяковски.

Снимка: архив