Начало / Последни новини / Баскетболният Спартак срещу Академик /София/ за купата на България

Баскетболният Спартак срещу Академик /София/ за купата на България

Плевенският Спартак ще играе срещу столичния Академик. Съперниците ще премерят сили в четвъртфиналите от турнира за купата на България. Първият двубой е в Правец на 27 декември, а реванша ще се проведе на 16 януари 2019 година в Плевен. Двата отбора премериха сили преди няколко дни в зала „Балканстрой“ и спартаковци спечелиха с 91:85 в мач от 9-ия кръг на Националната баскетболна лига.

Левски Лукойл /София/ – Балкан /Ботевград/, Рилски спортист /Самоков/ – Берое /Стара Загора/ и Академик Бултекс 99 /Пловдив/ – Ямбол /Ямбол/ са останалите двойки в първия етап на надпреварата за купата. Ако плевенчани отстранят „студентите“ ще играят срещу победителя от двойката Рилски спортист /Самоков/ – Берое /Стара Загора/. Това отреди изтегления днес жребий в заседателната зала на Министерството на младежта и спорта. Според регламента полуфиналите също са на разменено гостуване на 13 и 16 февруари 2019 г. Финалът през този сезон ще се проведе на 2 март 2019 г. в „Арена Асарел“ в Панагюрище.