Начало / Последни новини / Баскетболният Спартак се изложи накрая в Самоков

Баскетболният Спартак се изложи накрая в Самоков

Спартак загуби – 88:93 в зала „Арена Самоков“ от местния Рилски спортист. Двубоят е от 26-ия на Националната баскетболна лига. Селекцията на Александър Дяковски трябва да съжалява, че отстъпи в битка, в която доминираше през по-голямата й част.

Мачът започна равностойно, като през първата четвърт домакините имаха минимален превес в резултата. В края й обаче равенството бе факт – 22:22. Добрата инерция на плевенчани продължи във втората половина на първото полувреме, през която те бяха по-добрия тим и се оттеглиха на почивка със 7 точки повече – 48:41. Третата четвърт бе равностойна. Този развой устройваше спартаковци, които поддържаха аванс, който на моменти бе двуцифрен. В крайна сметка заключителната последна част започна при 68:63 за Спартак. В нея всичко вървеше добре за плевенския тим до 36-ата минута, когато имаха 9 точки преднина – 84:75. В оставащото време Цветослав Острев реализира два пъти от линията за наказателен удар, а Денислав Вутев завърши успешно атака. Другото бяха неточни стрелби предимно от тройката. Самоковци пък записаха 20 точки, които им осигуриха крайния успех.

Съставът на Спартак: Цветослав Острев-12, Иван Лилов-15, Денислав Вутев-14, Радослав Кочев-3, Николай Върбанов-8 /Тодор Тодоров-2, Николай Маринов-12, Константин Коев-22, Георги Бързаков/.