Начало / Последни новини / Баскетболният Спартак разби Ямбол на турнира в Ботевград

Баскетболният Спартак разби Ямбол на турнира в Ботевград

Баскетболистите на Спартак /Плевен/ спечелиха третото място на турнира за купата на Ботевград. Това стана факт след победа с 85:63 над едноименния тим на град Ямбол. Противно на крайния резултат мача започна равностойно, като селекцията от южния град взе първата част с 22:20. В оставащите три обаче отбора на Александър Дяковски доминираше тотално. На полувремето съотношението бе 44:40 за Спартак. През второто полувреме разликата нарасна значително. През по-голямата му част плевенчани водеха с над 20 точки. Най-резултатни с по 20 точки бяха Александър Груев и Мартин Маринов. Със 17 точки завърши Константин Коев. Капитанът на Ямбол Станислав Говедаров пък вкара най-много – 25 точки. Така плевенския тим приключи участието си с победа и загуба в турнира.