Начало / Последни новини / Баскетболният Спартак приключи сезона със загуба в Стара Загора

Баскетболният Спартак приключи сезона със загуба в Стара Загора

Със загуба – 103:79 като гост на Берое (Стара Загора) завърши участието си в настоящия сезон на Националната баскетболна лига плевенския Спартак. Това бе третия двубой от четвъртфиналните плейофи. Така тима на Любомир Минчев спечели серията с 2:1 победи и се класира за полуфиналите. С оглед на събитията на игралното поле домакините биха заслужено. Началото бе кошмарно за селекцията на Александър Дяковски. Тя изостана в резултата още от самото начало и постепенно пасива й растеше. В 10-ата минута бе 11 точки – 12:23. Тази картина се запази и в началото на втората част, като в 15-ата минута достигна рекордните до тогава разликата от 18 точки – 40:22. С доста усилия спартаковци спряха пропадането. Не успяха обаче да намалят изоставането си под 11 точки. Така съперниците се оттеглиха на почивка при 47:36. Третата четвърт започна с тройка на Сашо Груев и отбора му стопи пасива до 8 точки. След това обаче беройци отново наложиха своята игра и постепенно започнаха да увеличават преднината си. В заключителните десет минути на срещата гостите бяха по-равностойни, но това не се оказа достатъчно. Най-резултатен за тях бе Мартин Маринов с 19 точки.