Начало / Последни новини / Баскетболният Спартак повали шампиона

Баскетболният Спартак повали шампиона

Спартак победи с 90:83 в плевенската зала “Балканстрой“ столичния Левски Лукойл. Двубоят е от десетия кръг на Националната баскетболна лига на мъжете. Това бе първа загуба за шампиона през настоящия сезон. Получи се изключително оспорвана битка. Първият кош бе тройка за гостите. Те водеха минимално в началните две минути и половина. Тройка на Радослав Кочев даде за първи път в мача аванс на домакините – 12:9. 145 секунди преди края на първата част равенството бе възстановено – 16:16. Левскарите поведоха след точни изпълнения на наказателни удари. После спартаковци направиха обрат, но 7 секунди преди края Асен Великов стреля точно – 22:21 за Левски.

Във втората половина на първото полувреме съперниците в един момент излизаха напред, а в следващия се оказваха догонващи. В крайна сметка противниците се оттеглиха на почивка при 46:44 за гостите.

След нея много силна трета четвърт за плевенчани. В 26-ата минута Денислав Вутев завърши успешно атака за 56:55. След това спартаковци не изпуснаха лидерството в резултата. Така преди заключителните 10 минути имаха аванс от 5 точки – 64:59. В 33-ата минута Георги Бързаков вкара тройка и за първи път в срещата съотношението стана двуцифрено – 73:61. В оставащото време селекцията на Константин Папазов опита да обърне резултата, но безмилостния в стрелбата Острев ги отказа.

Съставът на Спартак: Цветослав Острев-31, Радослав Кочев-8, Константин Коев-14, Денислав Вутев-5, Николай Върбанов-8 /Николай Маринов-10, Тодор Тодоров-2, Георги Бързаков-12/.